Baseballiści z Zielonej Góry zapewnili sobie start w finałach fazy play-off Polskiej Ligi Baseballu

W ostatnią sobotę baseballiści z Zielonej Góry zapewnili sobie start w finałach fazy play-off Polskiej Ligi Baseballu Dywizji 2. Dokonali tego pokonując dwukrotnie zespół Bizony Rzeszów: 19-1 oraz 7-0. Tym samym drużyna z Zielonej Góry będzie miała szansę walki o Mistrzostwo Dywizji 2. Polskiej Ligi Baseballu.

Ale jak doszło do tego jak dotąd największego sukcesu zielonogórzan opowie grający trener Gigantów Artur Szałankiewicz:

„Oba mecze rozgrywane na stadionie w Rybniku przebiegały pod nasze dyktando. W pierwszym z nich rewelacyjnie na górce miotacza wystąpił Maciej Sąsiadek. Swoimi narzutami nie dał rywalom szansy na skuteczne wybicie piłki przez cały mecz, dzięki temu uzyskał jedno z najbardziej prestiżowych i rzadkich osiągnięć w meczu baseballowym, tzw. no-hitter. Pozostali zawodnicy również sprostali zadaniu uzyskując kilka ładnych wybić i wykorzystując błędy popełniane przez drużynę z Rzeszowa.

Drugi mecz był już bardziej wyrównany i mimo że nie osiągnęliśmy w nim wysokiej przewagi, był on cały czas przez nas kontrolowany. W tym meczu z powodu kontuzji nie mógł wystąpić nasz drugi miotacz, lecz zastąpił go Wiktor Szymański i bezbłędnie sprostał zadaniu nie pozwalając rywalom na odwrócenie losów spotkania. Ze względu na panujący upał drugi mecz był już próbą charakteru i wytrzymałości zawodników, którzy na boisku w temperaturze 35 stopni w pełnym słońcu spędzili ponad 6 godzin. I z tego pojedynku zwycięsko wyszła nasza drużyna.”

Kolejny krok to turniej finałowy, który odbędzie się w Miejskiej Górce w dniach 11-12 lipca. Wezmą w nim udział cztery najlepsze drużyny Dywizji 2.: Demony Miejska Górka, Mariners Gdańsk, Falcons Łódź i Giganci Zielona Góra. W czterech meczach zostanie wyłoniony Mistrz oraz srebrny i brązowy medalista rozgrywek.