PILNE: zielonogórscy policjanci zatrzymali 36-latka, który miał grozić Prezydentowi RP

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który na jednym z kanałów internetowych miał grozić prezydentowi RP Karolowi Nawrockiemu. W sobotę 36-letni obywatel Ukrainy ma zostać doprowadzony do prokuratury.

Jak poinformowała mł. asp. Anna Baran, groźby pod adresem prezydenta RP padły podczas rozmowy na kanale internetowym. 36-letni Ukrainiec rozmawiał z osobą o nieustalonej tożsamości. W trakcie upublicznionej w internecie rozmowy miały paść słowa, które policjanci uznali za groźby pozbawienia życia prezydenta RP. Mężczyzna zostanie  dziś doprowadzony do prokuratury.

Będzie odpowiadał za naruszenie artykułu 226 Kodeksu karnego, który mówi o publicznym znieważeniu lub poniżeniu konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo do 2 lat więzienia.