Platforma podprowadziła 260 mln przeznaczonych na onkologię. Miała oddać w marcu…

Według opowieści polityków Platformy Obywatelskiej w marcu miał się odbyć nowy konkurs na pieniądze do budowy Centrum Onkologii na Ziemi Lubuskiej. Tak mówiono dwa miesiące temu, gdy doszło do blokady środków przez polityków Platformy i Ministerstwo Zdrowia. Tymczasem mamy kwiecień i nic się w tej sprawie nie wydarzyło. Zielonej Górze przepadło ponad 260 milionów złotych. Skandal to mało powiedziane.


Ta sprawa wzbudziła ogromne emocje nie tylko w regionie lubuskim, ale w całej Polsce. Konkursy na budowę szpitali zostały przyznane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2023 roku. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Rządzony w województwie lubuskim Urząd Marszałkowski i jego ówczesna marszałek Elżbieta Polak chwalili się tą przyszłą inwestycją.
W lutym tego roku gruchnęła jednak wiadomość, że konkurs został unieważniony przez Ministerstwo Zdrowia ponieważ CBA zainteresowało się jego przebiegiem.

Wiadomo, że CBA zostało specjalnie wysłane do tej roli, aby zarządać dokumentów, przyjrzeć się konkursowi. Była to ustawka, która miała posłużyć Platformie Obywatelskiej do zablokowania środków na budowę Lubuskiego Centrum Onkologii. Politycy obecnie partii rządzącej nie chcą po prostu wydawać pieniędzy na zdrowie i życie Lubuszan. Dziś wiemy, że CBA co prawda nic nie znalazło, ale już sama kontrola spowodowała, że politycy Platformy „poczuli krew” i podprowadzili z tego projektu pieniądze. Na co? Tego nikt się oczywiście nie dowie. 
Podczas internetowych dyskusji wiele osób mówiło o tym, że w marcu nastąpi przełom i konkurs zostanie ponownie rozstrzygnięty. Tak krzyczało wielu aktywistów platformerskich. Wierzyli minister zdrowia Izabeli Leszczynie, która zapewniała, że to tlyko na chwilę i kasa pojawi się na wspomniany projekt. Te słowa okazały się tak samo prawdziwe jak każdego innego platformersa. Mamy bowiem już kwiecień i nic w tej sprawie się nie zmieniło. Pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Pozostały tylko kłamstwa i opowieści polityków platformy.
A Zielona Góra i województwo lubuskie pozostają bez nowoczesnego Szpitala Onkologicznego.

Za to z potężnym uśmiechem.